» Regulamin

Regulamin

1. Informacje ogólne
a.    Właścicielem sklepu internetowego www.kegel-aj.com jest firma Kegel A.J. s.c. z siedzibą w Poznaniu, adres: 60-804 Poznań, ul. Biała 1, tel.: 61 662 59 82, 609 899 501, NIP: PL7792290743, REGON: 300359306.
b.    Sklep internetowy prowadzi sprzedaż detaliczną oraz hurtową za pośrednictwem sieci Internet.
c.    Zamówienia w sklepie internetowym można składać 24 godziny na dobę.
d.     Wszystkie produkty oferowane w sklepie są nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek.
e.    Wszystkie ceny podane na stronach internetowych są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie.  Nie dotyczy to Klientów posiadających NIP UE, których obowiązują ceny netto (WDT). Na wszystkie towary sprzedawane w naszym sklepie wystawiamy faktury VAT lub paragony.
f.    Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.
g.    Regulamin określa zasady zakupów w sklepie. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.


2. Płatności
Akceptujemy następujące formy płatności:
a.    Przedpłata na konto bankowe
b.    Pay Pal
c.    Płatność przy odbiorze - gotówką kurierowi lub listonoszowi
d.    Gotówka lub karta płatnicza w siedzibie firmy
Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Przelewy24.


3. Wysyłki
a.    Zamówiony towar dostarczamy tylko za pośrednictwem poczty oraz firmy kurierskiej. Przesyłkę należy sprawdzić w obecności kuriera. W przypadku uszkodzenia zawartości przesyłki, należy sporządzić protokół, będący jedyną podstawą reklamacji.
b.    Przesyłki są dostarczane przez firmę kurierską od momentu wysłania na następny dzień roboczy.
c.    Pocztą czas realizacji wydłuża się do kilku dni, przesyłki zagraniczne do około tygodnia.
d.    W przypadku przedpłaty na konto termin wysyłki wydłuża się o czas realizacji przelewu.
e.    Kupujący pokrywa koszty dostawy określonymi w cenniku transportu. Koszt wysyłki zawsze podajemy na maila po otrzymaniu zamówienia oraz dodajemy tą wartość w Państwa zamówieniu (moje konto – historia zamówień). Można też uzyskać informację o wysokości kosztu wysyłki przed złożeniem zamówienia.


4. Warunki gwarancji i reklamacji
a.    Każdy zakupiony towar podlega 2-letniej gwarancji producenta:
•    Naprawa gwarancyjna nie obejmuje czynności przewidzianych w instrukcji obsługi lub instalacji, do wykonania których zobowiązany jest Użytkownik we własnym zakresie i na własny koszt.
•    Gwarancja obejmuje usterki sprzętu wynikłe w trakcie prawidłowej eksploatacji lub spowodowane defektami produkcyjnymi i nie stosuje się do materiałów eksploatacyjnych lub innego wyposażenia dodatkowego.
•    Gwarancji nie podlegają wszelkie uszkodzenia mechaniczne (pęknięcia, odłamania części, wyrwane przewody itp.) oraz uszkodzenia spowodowane niedbałym lub niewłaściwym, niezgodnym z przeznaczeniem użytkowaniem.
•    Reklamacji może dokonać tylko zamawiający.
b.     Zakupiony w sklepie towar może być reklamowany z zachowaniem terminów i warunków reklamacji określonych odpowiednimi przepisami prawa, jeśli posiada wady, stanowiące o jego niezgodności z zawartą umową sprzedaży. Reklamację można złożyć osobiście w siedzibie firmy lub drogą wysyłkową poprzez odesłanie towaru z pełnym wyposażeniem, wraz z formularzem reklamacyjnym i dowodem zakupu, na adres: Kegel A.J. s.c., 60-804 Poznań, ul. Biała 1, z dopiskiem „Reklamacja”. Klient otrzyma informację o sposobie rozpatrzenia reklamacji w terminie 14 dni od dnia otrzymania przez sklep przesyłki zawierającej reklamowany towar.
c.    Wszelkie informacje dotyczące reklamacji kierowane będą na podany w formularzu reklamacyjnym adres e-mail. Status rozpatrywanych reklamacji oraz dodatkowe pytania można kierować bezpośrednio pod adres e-mail: biuro@kegel-aj.com.


5. Zwrot i wymiana towaru
a.    
Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.) konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny. W tym celu konieczne jest przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
b.    Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez sprzedającego.
c.    Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
d.    Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
e.    Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. Opisane tu zasady zwrotu nie dotyczą firm. Jeżeli zamówienie zostało zrealizowane na firmę, nie ma możliwości zwrotu towaru na podstawie ww. ustawy.


6. Ochrona danych osobowych
Sklep internetowy Kegel A.J. w pełni respektuje prawo do prywatności i ochrony danych osobowych Użytkowników domeny kegel-aj.com informujemy, iż dane osobowe będą przetwarzane przez firmę Kegel A.J. s.c. działającą pod adresem: ul. Biała 1, 60-804 Poznań, w celu prawidłowego wykonania zamówienia, aby powiadamiać klientów sklepu pocztą e-mail o aktualizacjach i terminach dostaw, aby odpowiadać na zapytania lub uwagi, aby zarejestrować/wyrejestrować Państwa, wysyłać informacje o statusach zamówienia. Dane będą chronione zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. nr 133 z dnia 29.10.1997 poz. 833). Informujemy także, że przysługuje Państwu prawo wglądu i poprawiania swoich danych osobowych.


 

Przejdź do strony głównej